Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Beykoz Üniversitesi öğrencileri, uluslararası sanal yaz kampına katılacak

Beykoz Üniversitesi öğrencileri, uluslararası sanal yaz kampına katılacak
REKLAM ALANI
27.06.2021
A+
A-

Beykoz Üniversitesi öğrencileri, uluslararası sanal yaz kampına katılacak

Beykoz Üniversitesi ile Fort Hays Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında Beykoz Üniversitesi öğrencileri, 28-29 Haziran’da başlayacak olan Fort Hays Üniversitesi’nin Sanal Yaz Kampı’na (Virtual Summer Camp) katılabilecekler. Temmuz ayı boyunca Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek çevrimiçi etkinlikte, Beykoz Üniversitesi öğrencileri Amerikan kültürü ile tanışıp yabancı dil pratiği yapabilecek. Amerika’dan Çin’e Paraguay’dan Kamerun’a farklı ülkelerden öğrencilerle bir araya gelecek olan Beykoz Üniversitesi öğrencileri; kültürel çeşitlilik, kültürlerarası iletişim ve dil gelişimi konusunda önemli kazanımlar edinecek.

 

 

Beykoz Üniversitesi ile Fort Hays Üniversitesi arasında Nisan ayında imzalanan iş birliği anlaşması meyvelerini vermeye başladı. Anlaşma ile Beykoz Üniversitesi öğrencileri Fort Hays Üniversitesi’nin Sanal Yaz Kampı – Virtual Summer Camp etkinliğine katılacak. 28-29 Haziran günlerinde başlayacak ve Temmuz ayı boyunca Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek çevrimiçi etkinlikte, Beykoz Üniversitesi öğrencileri Amerikan kültürü ile tanışıp yabancı dil pratiği yapabilecek.

 

Yeni arkadaşlıklara zemin oluşturacak

Yaz kampına katılan Beykoz Üniversitesi öğrencileri; Amerika, Çin, Kamerun, Bahamalar, Gürcistan, Suudi Arabistan, Paraguay ülkelerinden öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurabilecekler. Farklı ülkelerden öğrencilerle belirlenmiş saat dilimlerinde bir araya gelecek olan Beykoz Üniversitesi öğrencileri bu kampta; kültürel çeşitlilik, dil gelişimi ve yabancı dilde iletişimin etkin olarak kullanılması konularında önemli kazanımlar sağlayacak.

Öğrencilerin farklı saat dilimlerinde bir araya gelmelerinin yaz kampına hoş bir hava katması bekleniyor. Örneğin Bahamalar’daki öğrenciler sabah saatlerini, Beykoz’lu öğrenciler öğleden sonra saatlerini, Çinli öğrenciler ise gece saatlerini yaşarken, belirlenen saat diliminde birlikte olacaklar.

 

 

Başarıya giden yolu keşfedecekler

Öğrenciler ayrıca yaz kampında Fort Hays Üniversitesi öğrenci ve personeli ile bağlantılar kuracak, başarılı bir öğrenci olmanın ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenecek, kültürel değişim faaliyetlerinde bulunacak, yurt dışında eğitim fırsatlarını keşfedecek ve üniversiteden kariyere başarılı bir geçiş için gereklilikleri öğrenecek. Çevrimiçi olarak düzenlenecek Fort Hays Üniversitesi’nin Sanal Yaz Kampı – Virtual Summer Camp, Beykoz Üniversitesi öğrencileri için ücretsiz olacak.

 

Beykoz Üniversitesi, öğrencilerini dünyaya açıyor

Uluslararası iş birlikleri konusunda her geçen gün önemli adımlar atan Beykoz Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kansas Eyaleti’nde bulunan Fort Hays Üniversitesi ile Nisan ayında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma, öğrenci ve akademik personel değişimi, ortak araştırma geliştirme projeleri geliştirilmesini ve uzaktan eğitim içerikleri oluşturulmasını kapsıyor. Anlaşmayla öğrencilerinin İngilizce dil gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan Beykoz Üniversitesi, öğrencilerine yurt dışı deneyimi olanağı da sunacak.

 

Uzaktan eğitime de katılabilecekler

İmzalanan anlaşma ile Beykoz Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Lisans Programı öğrencileri, Fort Hays Üniversitesi’nden 30 kredi ile sınırlı 10 ders alabilecek. Öğrenciler bazı dersleri uzaktan, bazı dersleri ise Fort Hays’tan gelecek olan öğretim üyelerinden yüz yüze alma olanağına sahip olacaklar. Öğrenciler lisansüstü dersler veya tam sertifika ile seminerler için daha kısa bir süre de Fort Hays Üniversitesi’nden kredi/ders alabilecekler. Beykoz Üniversitesi, diğer fakülte ve bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin de bu anlaşmadan faydalanabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

 

İngilizce düzeylerini geliştirebilecekler

Beykoz Üniversitesi öğrencileri, Fort Hays Üniversitesi ile yapılan anlaşmayla en az bir yarıyıl yurt dışında eğitim alabilecekler ve İngilizce düzeylerini geliştirebilecekler.

Beykoz Üniversitesi öğrencileri İngilizce öğrenimi için Öğrenci Değişimi Programı çerçevesinde de Fort Hays Üniversitesi’ne gidebilecek. Fort Hays Üniversitesi’nin İngilizce Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler; TOEFL, IELTS veya diğer yeterlilik sınavlarına girmeden Fort Hays’teki öğrenimlerine devam edebilecekler.

 

EDİTÖRE NOT: Yenilikçi vizyonu temsil eden, kalite odaklı, uluslararası yeni nesil bir üniversite olarak dikkat çeken Beykoz Üniversitesi’nin temeli İstanbul Kavacık’ta 2008 yılında Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından 2016 yılında kurulan Beykoz Üniversitesi’nin kurucu rektörlüğünü, halen üniversitenin Rektörü olan Prof. Dr. Mehmet Durman yaptı. Beykoz Üniversitesi bünyesinde bir lisansüstü programlar enstitüsü, dört fakülte, iki yüksekokul, iki meslek yüksekokulu bulunuyor. Üniversitede, “İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi” lisans eğitimi verirken, “Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sivil Havacılık Yüksekokulu” ile “Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu” da önlisans eğitimi veriyor. “Fark yaratan bir üniversite olma” hedefiyle akademik hayatta varlığını sürdüren Beykoz Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 4 bin 900 iken, bugüne kadar verilen mezun sayısı 5 bini aştı. İstanbul Beykoz’daki beş yerleşkede eğitim-öğretime devam eden Beykoz Üniversitesi, 222 akademisyen ve 67 idari personel, uygulamalı ve kişiye özel eğitim programları ile öğrencilerini hayata ve hayallerindeki mesleğe hazırlıyor.

REKLAM ALANI
Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish