Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Hüma Okulları Konya Kitap Günleri’nde!

Hüma Okulları Konya Kitap Günleri’nde!
REKLAM ALANI

Hüma Okulları Konya Kitap Günleri’nde!

Hüma Okulları öğrencileri, Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Konya Kitap Günleri’ne katıldılar.
15 Ekim’de başlayan Kitap Günleri, öğrencilerin ve Konya halkının yoğun ilgisi ile 24 Ekim’e kadar devam etti. Birçok yayınevi, yazar, söyleşi programları ve imza etkinliklerinin gerçekleştiği kitap günlerinde, ortaokul ve lise öğrencileri birçok kitap hakkında fikir edindiler. Geçtiğimiz senelerde pandemi sebebiyle yapılamayan fuarlara kitap şöleni ile devam eden SKM, birçok yazara ve kitaplara ev sahipliği yaptı. “Kitap, insanın sonsuz aynasıdır” sloganı ile yola çıkılan kitap günlerinde, Hüma Okulları’nın tüm kademedeki öğrencileri de yer aldı. 4 farklı günde tüm öğrencilerini bu etkinliğe götüren okul yönetimi, “Öğrencilerimizin kişisel gelişimi adına kitap okumanın faydalarını zaten sürekli tekrar ediyoruz. Yenilenen ve gelişen eğitim sistemine ayak uydurmanın yolu, Türkçe’yi iyi anlamaktan geçiyor. Artık bir matematik sorusunu çözerken bile işlem yapmadan önce soruyu anlamak gerekiyor. Bu nedenle hem sosyal hem kültürel olan bu etkinlikte öğrencilerimizin daha çok kitabı tanımasına vesile olduk. Öğrencilerimiz için çok faydalı olduğunu düşündüğümüz Konya Kitap Günleri’nin şehrimizde olmasını bir şans biliyor, emeği geçen ve değerli yazarları bizimle buluşturan etkinlik sahiplerine teşekkürlerimizi iletiyoruz.” diyerek bu gibi etkinliklerin şehrimizde artması temennisinde bulundular.

Uğur İbrahim Altay’ın da katıldığı etkinlikte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ile fotoğraf çekilen öğrenciler, “Bu geziyle birlikte farklı yayınevlerinin kitaplarını öğrenme imkanımız oldu, ayrıca yazarlarla tanışma ve konuşma fırsatı yakalayarak kitaplarını imzalattık. Söyleşilere katılarak kitapların hayatımızdaki yeri ve önemini bir kez daha anlamış olduk. Kitap okuma etkinliklerimize, buradan aldığımız kitaplarla devam edeceğiz. Yeni ufuklar açacak olduğunu düşündüğümüz bu kitaplara ulaştığımız için çok mutluyuz. Okulumuz bu gibi sosyal faaliyetlere çok önem gösteriyor. Okulumuza arkadaşlarımızla buraya gelme imkanı oluşturdukları için teşekkür ederiz. “ diyerek Hüma Okulları’na etkinliklerin devamının gelmesini istediklerini dile getirdiler.

BEDRETTİN YALÇIN -KONYA

REKLAM ALANI